Ваш останній візит відбувся: Сьогодні: 28 листопада 2022, 08:41
Створити нову тему Відповісти  [ 140 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Далі
Автор Повідомлення
 Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу
Повідомлення Додано: 28 листопада 2009, 17:35 
Супермодератор
Супермодератор
Аватар користувача

З нами з: 08 грудня 2008, 22:06
Повідомлення : 12553
Звідки: Киев
Пол: Мужской

Энерджайзер форума (1) II место в викторине (1)
Що таке Голодомор і чому важливо про нього пам'ятати


Скрытый текст:
Цей проект покликаний розпочати обговорення уроків, які Україна повинна засвоїти через призму вивчення і осмислення Голодомору 1932-33 рр. Ми бачимо це як роздуми про історичну пам'ять, яка через факти та їхню об'єктивну інтерпретацію допоможе Україні вже сьогодні будувати своє життя свідомо і з перспективою на завтрашній день.

У цьому році минає три чверті століття з того часу, як комуністичний сталінський режим здійснив чергову, найжахливішу спробу знищити український народ.

Сьогодні вже доведено, що Голодомор 1932-33 рр. був штучно організованою акцією проти українців, які не бажали бути слухняним елементом тоталітарної радянської машини. Жертвами голоду стали мільйони людей. Кожна родина в Радянській Україні і на Кубані втратила когось з рідних. Моя родина з боку і батька і матері не були винятком. Як і родини багатьох людей, що читають цю статтю. Це була одна з тих вселенських катастроф, після яких народи відходили у небуття.

Але, не дивлячись на страшні втрати, Україна вижила. Проте, це вже була інша країна. Її долю було штучно змінено, її місію в світі намагалися стерти. Десяткам мільйонів людей спробували силою нав'язати інше життя, ворожий світогляд.

Понад півстоліття цей геноцид залишався викликом минулого, на який українська нація не могла дати відповідь. Ініціатори і виконавці Голодомору, їхні політичні нащадки намагалися зробити все, щоб пам'ять про цю трагедію зникла назавжди.

Однак, незважаючи на всі заборони, утиски, репресії, Україна пам'ятає людей, що були вбиті тільки за те, що прагнули жити на своїй землі як їм хотілося, як заповідали їхні батьки.

Усі ми - діти і онуки тих, хто врятувався. Нас могло бути в кілька разів більше. І всі, кого ми зараз не дорахувалися - це наші рідні, чиї душі не народилися у цей світ, бо хтось хотів насильно створити «світле комуністичне майбутнє».

Наш святий обов'язок перед минулим - вшанувати пам'ять загиблих. Встановити пам'ятники, запалити свічки, прочитати молитви, впорядкувати могили, розповісти про них нашим дітям. Але це далеко не все. Голодомор не є проблемою тільки минулого - він є проблемою сучасних українців і буде проблемою прийдешніх поколінь, якщо ми не зробимо висновки.

Пам'ять про жахи голоду перетворилася на біль і СТРАХ, які глибоко засіли у душі кожного, хто пережив 1930-ті роки, і передавалися далі на генетичному рівні.

У цьому вступному слові неможливо проаналізувати усі наслідки Голодомору для України - з цієї теми вже оприлюднено багато досліджень, де науковці детально реконструюють механізм застосування терору голодом і його жахливі результати. Висновок єдиний - Голодомор змінив етнічний склад населення України і на рівні підсвідомості, на рівні менталітету і світогляду він досі негативно впливає на нас.

Що відбулося? 75 років тому Голодомор забрав життя, за різними оцінками, 10% - 25% населення України, а решті скалічив душі. Він зіштовхнув Україну з її власного шляху. Зараз він заважає Україні навчитися САМОСТІЙНО, не боячись і вірячи у свої сили формувати власне майбутнє.

Адже мова в жодному разі не йде про повернення в минуле, про відкидання тих років, які Україна прожила після Голодомору. Це неприпустимо, бо ці сімдесят років - це так само наша історія. Це життя людей, які здолали багато перешкод, які вражали світ своїми досягненнями, але які дуже часто не були вільні у своєму виборі.

Робити осмислений, часом - нелегкий, але СВІЙ вибір можуть тільки вільні люди, що створюють вільне суспільство.

Народ, яким керує підсвідомий страх, не може творити і бути щасливим, він може тільки підкорятися чужій волі. Еліти цього народу, які так само бояться взяти на себе відповідальність, можуть бути тільки маріонетками. Вони приречені жити за чиїмись правилами, постійно оглядатися і виконувати чиїсь примхи. Треба мати велику мужність, щоб знайти власну долю і реалізувати власне призначення.

Тема Голодомору дуже складна для вивчення і переосмислення. По суті, це важкий шлях до себе, шлях до одужання нації, історична пам'ять якої, як рятівна нитка Аріадни, допоможе нам звільнитися від тягарів.

Ми або пройдемо цей шлях до кінця, або втратимо право називатися нащадками тих, хто вже тисячі років тому вирощував хліб, хто створив державу Київська Русь і освятив її, хто побудував Святу Софію та Лавру на схилах Дніпра, нащадками славних лицарів-козаків, які боронили Україну від різноманітних загарбників, любили її більше життя і передали нам.

Звільнення від страху і стереотипів - це клопітка робота, яка потребує багато зусиль. Але її можна виконати. Відродження пам'яті про Голодомор свідчить, що український народ може здолати усі перешкоди і завоювати достойне місце в світі.

Замисліться на хвилину.

Чи могли ми у перші роки незалежності мріяти, що про мільйони загиблих співвітчизників публічно, не від кого не ховаючись, згадають українські можновладці?

Чи могли ми про це мріяти навіть п'ять років тому, у 2003 р., коли Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000» започаткував програму «Уроки історії: Голодомор 1932-33 рр.» і тема Голодомору вперше розглядалася під час парламентських слухань? Коли цілі фракції відмовлялися навіть чути про злочини проти людяності, що відбулися на їхній Батьківщині? Ще і зараз не всі з них можуть казати правду, але ситуація кардинально змінилася.

У 2006 р. Верховна Рада України прийняла Закон, яким Голодомор визнається актом геноциду проти української нації. 63% населення повністю підтримує це рішення, і рівень розуміння і підтримки з року в рік збільшується. Голодомор так само визнали геноцидом у майже 20 країнах світу і кількість цих країн постійно зростає.

Якщо б хтось ще у 2000-му році сказав, що так буде, його б вважали фантазером.

Окремі заяви з теми Голодомору зробили ООН (2003 р.) та ЮНЕСКО (2007 р.). У цих документах ще немає слова «геноцид», мова йде про вшанування пам'яті загиблих. Але чи могли ми 10 років тому сподіватися, що на таких поважних світових форумах, які розглядають проблеми усього людства, взагалі звучатиме тема Голодомору?

Пройде ще деякий час і світова спільнота неодмінно визнає те, що вже засвідчено тисячами оприлюднених документів і десятками тисяч зібраних свідчень очевидців. У світі побачать всі ці докази. Ми неодмінно донесемо їх через виставки, публікації, фільми, конференції тощо.

Чи вірили дослідники з української діаспори, які впродовж 1950-1970 рр. публікували перші розвідки і правдиві факти про Голодомор, що їхні слова почують на всіх континентах?

Чи могли сподіватися на початку 1980-х рр. дослідники Роберт Конквест та Джеймс Мейс, які працювали у Гарвардському університеті, що їхні книги перевернуть ставлення західної академічної науки до проблеми Голодомору? У той час, коли авторитетні радянські вчені були змушені називати їхні дослідження «підривною діяльністю» і пропагандою.

Зараз вже нараховується понад 20 000 статей, монографій, збірників документів, які висвітлюють різні аспекти історії Голодомору, його причини, перебіг і наслідки. Пошуки тривають.

25 років тому в Україні і світі сперечалися, а чи був взагалі голод? 20 років тому навіть керівництво українських комуністів визнало, що голод був, але пояснювало його посухою і певними «помилками» в економічній політиці. 10 років тому Україна усвідомила, що голод виник внаслідок дій комуністичного режиму, обговорення почалося в контексті чи був це навмисний злочин, чи радянські керманичі проводили страшний експеримент над власним народом?

Зараз теза про злочинний характер Голодомору базується на тисячах доказів. Дискусії, переважно, тривають щодо формальних моментів і деталей: чи можна його визнати геноцидом згідно з діючими міжнародними конвенціями, чи слід говорити про злочин проти людяності, чи є якийсь інший термін? Скільки мільйонів загинуло - 5, 7 чи 10? Що вважати хронологічними рамками Голодомору - 1932-33 рр., чи врахувати голодні прояви ще у 1930?

Чи могли ми сподіватися на такий результат? Але нація не просто сподівалася - вона діяла, і це змінило світ навколо.

Зважте, все це робилося і робиться, незважаючи на страшенний опір впливових сил, яким не вигідна правда про Голодомор, які хочуть бачити Україну пригніченою, другорядною і слабкою.

Саме тому дуже хотілося б подякувати усім - науковцям, журналістам, дипломатам, свідкам - усім, хто допоміг відкрити істину про Голодомор.

Отже, усвідомлення значення Голодомору - це саме той шлях до себе, прагнення осягнути власну сутність. Україна починає сприймати власну історію через призму доказів, фактів, а не ідеологічних настанов різних «доброзичливців».

Це прецедент, який повинен бути застосований і до інших складних сторінок історії. В жодному разі не для її перекручування у той чи інший бік. А тільки заради відновлення справедливості. За свою правду треба боротися. Це важко, але як по-іншому? Тільки так нас будуть поважати у світі.

Тому ми закликаємо усіх українців долучитися до вшанування пам'яті жертв трагедії. Вивчіть історію своєї родини, поставте свічку, допоможіть впорядкувати забутий цвинтар - це маленькі кроки, які об'єднають країну і допоможуть їй стати вільною.

Таке прагнення не може бути спрямоване проти когось - це все спекуляції нещирих політиків. Ми впевнені, що мине кілька років, і ті наші сучасники в Україні і за кордоном, хто сьогодні відмовляється визнати Голодомор геноцидом, перестануть бачити у правдивому висвітленні української історії загрозу для себе.

Адже чого боятися правди, якщо ти ні в чому не винен, і, навіть, більше - якщо ніхто тебе ні в чому не звинувачує? Хіба що ти сам вважаєш себе винним, бо є щирим прихильником сталінських методів і послідовником його режиму. Але таке ставлення - це не питання дій України, це внутрішня проблема таких суб'єктів.

І тільки тоді, коли наше покоління і наступні, відчують, що досліджені всі історичні факти, що записані всі свідчення живих очевидців, що вшановані імена всіх жертв, що усунуто нерозуміння світом цього питання, тільки тоді ми зможемо закрити цю сторінку нашої історії і тільки тоді ми матимемо моральне право та силу рухатися далі.

Ми переконані, що в найближчі роки Україна виконає свою місію - донесе правду про Голодомор до усього світу. Це наш обов'язок, бо ми пережили це страхіття. На жаль, наш народ відчув, що це таке - у мирний час втратити мільйони співгромадян. І він повинен зробити все, щоб подібний злочин ніде і ніколи не повторився.

Катерина Ющенко,

Голова Наглядової Ради

Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000»


Офіційне визнання міжнародною спільнотою


Скрытый текст:
Парламент Естонії від 20 жовтня 1993 р. засудив комуністичну політику геноциду в Україні.

Сенат Канади від 19 червня 2003 р. прийняв Резолюцію, у якій закликав уряд Канади визнати Голодомор/геноцидом в Україні 1932-1933рр. та засудити будь-які спроби приховати історичну правду про те, що ця трагедія була нічим іншим як геноцидом.

Палата сенаторів Національного конгресу Аргентинської Республіки 23 вересня 2003 р. ухвалила Декларацію № ОЯ 588/03 про вшанування пам'яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 рр., який був організований тоталітарним радянським режимом.

Палата Представників Конгресу США від 20 жовтня 2003 р. визнала Голодомор 1932-1933 рр. в Україні актом терору і масового вбивства, направленим проти українського народу.

Сенат Парламенту Австралії 31 жовтня 2003 р. ухвалив Резолюцію, яка визнала події на Україні одним з найжахливіших
актів геноциду в історії людства.

Постанова Державних Зборів Угорської Республіки від 26 листопада 2003 р. з приводу 70-х роковин Голодомору в Україні 1932-1933 рр. засуджує прояви дискримінації, які направлені на знищення та геноцид групи народів.

Сейм Литовської Республіки у Заяві "Про вшанування жертв
політичних репресій і голодомору в Україні в 1932-1933 роках" від 24 листопада 2005 р. визнав, що сталінський комуністичний режим здійснював свідомий, ретельно спланований геноцид українського народу.

Парламент Грузії у документі від 20 грудня 2005 р. "Щодо
увічнення пам'яті загиблих в Україні у 1932-1933 роках внаслідок політичних репресій і голодомору" зазначив, що тоталітарним більшовицьким режимом у цей період був здійснений навмисний геноцид проти українського народу.

Сейм Республіки Польща 4 грудня 2006 року, прийняв закон яким засуджує тоталітарний режим, відповідальний за цей геноцид українського народу.

Парламент Республіки Перу прийняв Постанову від 21 липня 2007 р., якою
проголосив солідарність з Українським народом у вшануванні пам'яті
жертв голодомору та визнанні голодомору актом геноциду проти.

Парламент Королівства Іспанії ухвалив Документ від 25 липня 2007 року, яким
визнає Голодомор 1932-1933 актом геноциду проти українського народу.

1 листопада 2007р. 34-а сесія Генеральної конференції ЮНЕСКО, до складу якої входять 193 країни, одноголосно прийняла Резолюцію про «Вшанування пам'яті жертв Голодомору в Україні».

Палата Представників Конгресу Республіки Колумбія 21 грудня 2007р. підписала Резолюцію, якою Колумбія визнала Голодомор в Україні актом геноциду українського народу.

Палата Депутатів Національного Конгресу Мексики 19 лютого 2008р. прийняла постанову, в якій розцінює трагедію Голодомору актом геноциду.

Сейм Латвійської Республіки 13 березня 2008 р. прийняв Декларацію „Про здійснені СРСР у 1932-1933 рр. репресії щодо українського народу".

Сенат Національного конгресу Республіки Парагвай 25 жовтня 2007 р. ухвалив декларацію „Про засудження Голодомору 1932-1933 рр. в Україні як акту геноциду українського народу та солідарність з його жертвами".

30 жовтня 2007р. Національний Конгрес Республіки Еквадор ухвалив Резолюцію, якою визнав Голодомор в Україні 1932-1933 рр. актом геноциду українського народу.

Палата Депутатів Республіки Чилі 13 листопада 2007 року прийняла Декларацію, в якій визнають Голодомор в Україні як лихо, яке спричинило смерть мільйонів безвинних чоловіків, жінок та дітей.

Палата депутатів Парламенту Чеської Республіки 30 листопада 2007 року прийняла Постанову про визнання Голодомору 1932-1933 рр. трагедією українського народу.

Національна Рада Словацької Республіки 12 грудня 2007р. ухвалила Декларацію, якою засуджує Голодомор 1932-33 рр. в Україні як акт винищення людства, вчинений тоталітарним сталінським режимом.

3 липня 2008 року на 17-й щорічній сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ ухвалена резолюція „Про Голодомор 1932-1933 років в Україні".

Європейський парламент 23 жовтня 2008 р. ухвалив Резолюцію, якою визнав Голодомор (штучний голод 1932-33 років) жахливим злочином проти народу України та людяності, рішуче засудив дії, спрямовані проти українського селянства, які характеризувалися масовим знищенням і порушенням прав та свобод людини, висловив співчуття українському народові, який постраждав від цієї трагедії, та вшановував тих, хто загинув внаслідок штучного голоду 1932-1933 років; закликав країни, які виникли після розпаду Радянського Союзу, відкрити свої архіви для всебічного вивчення, з тим щоб повноцінно розкрити та дослідити причини та наслідки трагедії.


Спасибо Макси за предоставленую ссылку

А теперь Вопрос : признаете ли вы голодомор, как геноцид украинского народа??


Догори
Офлайн Профіль Cпасибо сказано 
 

_________________
Зображення
І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі
За это сообщение пользователю Гудя "Спасибо" сказали:
Faithful, Ilyuxa
 Re: Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу
Повідомлення Додано: 28 листопада 2009, 17:47 
Супермодератор
Супермодератор
Аватар користувача

З нами з: 08 грудня 2008, 22:06
Повідомлення : 12553
Звідки: Киев
Пол: Мужской

Энерджайзер форума (1) II место в викторине (1)
За себя могу сказать, что признаю данный факт

хотел сегодня пойти поставить свечку, так эта учебе из-за карантина все испортила

З.Ы.Sasha-nd спасибо, исправил :ok:


Догори
Офлайн Профіль Cпасибо сказано 
 

_________________
Зображення
І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі
 Re: Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу
Повідомлення Додано: 28 листопада 2009, 18:36 
Аватар користувача

З нами з: 08 грудня 2008, 13:52
Повідомлення : 8701
Звідки: Crimea
Пол: Мужской

Отличному модератору (1)
Именно украинского народа? Не только же украинцы умирали и это факт. Но геноцид был - это тоже факт.
P.S. О том, чтоб ставить свечку даже не думал. Личное дело каждого.


Догори
Офлайн Профіль Cпасибо сказано 
 

_________________
...Жизнь слишком важна, чтобы рассуждать о ней серьезно. ©
Оскар Уайльд
 Re: Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу
Повідомлення Додано: 28 листопада 2009, 19:23 
Аватар користувача

З нами з: 11 грудня 2008, 22:58
Повідомлення : 1412
Звідки: Lviv
Пол: Женский
Улюблений гравець: Олег Гусєв
:pardon: а я засвітила на підвіконні... Так останні роки й роблю...
..І факти визнаю, і геноцид визнаю!


Догори
Офлайн Профіль Cпасибо сказано 
 

_________________
One Life - One Love - One Team.
 Re: Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу
Повідомлення Додано: 28 листопада 2009, 20:56 
Аватар користувача

З нами з: 10 грудня 2008, 00:07
Повідомлення : 706
Пол: Мужской
удаляйте все мои посты. живите, как хотите


Востаннє редагувалось Thundertaker в 29 листопада 2009, 12:59, всього редагувалось 2 разів.

Догори
Офлайн Профіль Cпасибо сказано 
 
 Re: Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу
Повідомлення Додано: 28 листопада 2009, 21:16 

З нами з: 04 березня 2009, 21:42
Повідомлення : 1763
Звідки: Житомир
Пол: Мужской
Улюблений гравець: Шевченко,Криштиано Роналдо
Thundertaker,
А что же это тогда было?миллионы смертей...


Догори
Офлайн Профіль Cпасибо сказано 
 
 Re: Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу
Повідомлення Додано: 28 листопада 2009, 21:35 
Аватар користувача

З нами з: 10 грудня 2008, 00:07
Повідомлення : 706
Пол: Мужской
...


Востаннє редагувалось Thundertaker в 29 листопада 2009, 12:57, всього редагувалось 1 раз.

Догори
Офлайн Профіль Cпасибо сказано 
 
 Re: Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу
Повідомлення Додано: 28 листопада 2009, 21:41 
Аватар користувача

З нами з: 11 грудня 2008, 22:58
Повідомлення : 1412
Звідки: Lviv
Пол: Женский
Улюблений гравець: Олег Гусєв
Thundertaker,
:scratch: Капітан Ачєвідность якраз і має тобі підказати, шо "это все политические игры" і є геноцидом


Догори
Офлайн Профіль Cпасибо сказано 
 

_________________
One Life - One Love - One Team.
 Re: Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу
Повідомлення Додано: 28 листопада 2009, 21:47 
Аватар користувача

З нами з: 10 грудня 2008, 00:07
Повідомлення : 706
Пол: Мужской
...


Востаннє редагувалось Thundertaker в 29 листопада 2009, 12:57, всього редагувалось 1 раз.

Догори
Офлайн Профіль Cпасибо сказано 
 
 Re: Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу
Повідомлення Додано: 28 листопада 2009, 21:52 
Аватар користувача

З нами з: 11 грудня 2008, 22:58
Повідомлення : 1412
Звідки: Lviv
Пол: Женский
Улюблений гравець: Олег Гусєв
Тому що нам до їхнього народу паралельно! Нашо нам пхатись в їх кухню?? Хай самі собі про своє визначаються.
голодомор - здається, тут шось від "мордувати" є, хіба ні??? тому нічого вони не різні речі...


Догори
Офлайн Профіль Cпасибо сказано 
 

_________________
One Life - One Love - One Team.
 Re: Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу
Повідомлення Додано: 28 листопада 2009, 21:53 

З нами з: 04 березня 2009, 21:42
Повідомлення : 1763
Звідки: Житомир
Пол: Мужской
Улюблений гравець: Шевченко,Криштиано Роналдо
Thundertaker,
Был именно геноцид,и не только Украины,но он был.
Советую тебе не читать российских газет и СМИ


Догори
Офлайн Профіль Cпасибо сказано 
 
За это сообщение пользователю Danya "Спасибо" сказали:
Faithful
 Re: Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу
Повідомлення Додано: 28 листопада 2009, 22:02 
Аватар користувача

З нами з: 10 грудня 2008, 00:07
Повідомлення : 706
Пол: Мужской
...


Востаннє редагувалось Thundertaker в 29 листопада 2009, 12:56, всього редагувалось 1 раз.

Догори
Офлайн Профіль Cпасибо сказано 
 
 Re: Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу
Повідомлення Додано: 28 листопада 2009, 22:31 
Супермодератор
Супермодератор
Аватар користувача

З нами з: 08 грудня 2008, 22:06
Повідомлення : 12553
Звідки: Киев
Пол: Мужской

Энерджайзер форума (1) II место в викторине (1)
Thundertaker,а что ты скажешь об областях которые прилегали к Москве?? там голода небыло... странно... еще странно... куда девался вдруг хлеб??? про заградительные отряды я вообще молчу :crazy:


Догори
Офлайн Профіль Cпасибо сказано 
 

_________________
Зображення
І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі
 Re: Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу
Повідомлення Додано: 28 листопада 2009, 22:57 
Аватар користувача

З нами з: 10 грудня 2008, 00:07
Повідомлення : 706
Пол: Мужской
...


Востаннє редагувалось Thundertaker в 29 листопада 2009, 12:56, всього редагувалось 1 раз.

Догори
Офлайн Профіль Cпасибо сказано 
 
 Re: Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу
Повідомлення Додано: 28 листопада 2009, 23:02 
Супермодератор
Супермодератор
Аватар користувача

З нами з: 08 грудня 2008, 22:06
Повідомлення : 12553
Звідки: Киев
Пол: Мужской

Энерджайзер форума (1) II место в викторине (1)
Я не упрекаю народ! я упрекаю то правительство, которое стояло при власти, они вывозили зерно. они его продавали :pardon:


Догори
Офлайн Профіль Cпасибо сказано 
 

_________________
Зображення
І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  Створити нову тему Відповісти  [ 140 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Далі
Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Yandex [bot] і 1 гість


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Hosted by Getbb.Ru
Design by Gold
© 2008-2020 Форум Динамо Киев